Fenomen jakim jest ludzki dotyk powoduje, iż masaż używamy jako jedną z metod: terapeutycznych, kosmetycznych bądź relaksacyjnych.

Masaż w całkowitym spektrum pobudza zarówno reakcje fizyczne (bezpośrednie) na poziomie ciała, plus (pośrednie) umysłowe lub mentalne a także energetyczne, a w poniektórych cywilizacjach również duchowe. W Polsce przez wiele lat panował masaż klasyczny jako fundamentalna, bazowa metoda lecznicza i kosmetyczna. Później „pojawił” się drenaż limfatyczny, masaż segmentarny i nieco odmian technik punktowych: akupresura, refleksoterapia. Oczywiście odpowiednie używanie tych technik w większym lub mniejszym stopniu może służyć nade wszystko celom terapeutycznym, a relaksacja jest jedynie szczegółem towarzyszącym. Gdy pod koniec lat 80 – tych rozpoczęto wykorzystywać w naszym kraju terminu masaż relaksacyjny, w większości wypadków niepoprawnie traktowano go jako masaż erotyczny i pomimo wielu trudów, artykułów, prelekcji, niestety wciąż spotykamy się z takimi podtekstami i niezrozumieniem.

W wielu kulturach jednym z przejawów dobrze zrealizowanego masażu - poza wymiarem leczniczym – jest rozluźnienie, zarówno pojedynczych mięśni, jak i całkowite odprężenie, obojętnie czy był to masaż tybetański, ayurwedyczny, terapia Shiatsu, Królewski Masaż tajlandzki, czy chiński. W naszym kraju nadszedł przełom po pojawieniu się takich technik jak: Polinezyjski Masaż Ma-uri lub metoda Hawajska Lomi Lomi. Są to metody w dużej mierze powodujące rozluźnienie, relaks oraz równowagę ciała i umysłu. Trudno tymczasem Europejczykom do samego końca zgłębić filozofie, z których te metody wywodzą się. Najważniejsze, aby powyższe masaże były prawidłowo z dużym zaangażowaniem zrealizowane, na tyle na ile poprzewraca nasza mentalność. Tym, którzy chcą relaksacyjnej metody z zachodniego kręgu kulturowego rekomenduje się masaże oparte na klasycznym, szwedzkim masażu z użyciem dodatkowych elementów takich jak: aromatoterapia - używanie specjalnych olejków eterycznych albo z minerałami - plus muzykoterapia.

Największą sława masaży wykorzystywanych jako metody relaksacyjne odnotowuje się w Wielkiej Brytani, USA dodatkowo na południu Francji. Niechybnie, dlatego, że kraje te z uwagi na duże kontakty z krajami wschodu oraz migracje społeczności dostrzegły trop relaksacyjny wielu zabiegów.

Typy masaży relaksacyjnych to:

Masaż klasyczny. Jest on formą kuracji, która stosuje wpływ energii mechanicznej i kinetycznej na tkanki dla wywołania odczynu. Masaż limituje napięcie mięśniowe, powiększa ogólną odporność organizmu na niekorzystnego czynniki środowiska zewnętrznego, równoważy pracę gruczołów wydzielania wewnętrznego, podwyższa gotowość do podejmowania wysiłków fizycznych.

Masaż Pantai Luar. Jest to indonezyjski masaż stemplami. Jego obrządek sięga już 2000 lat. Masaż ten dzięki spowodowaniu przekrwienia aktywizuje przemianę materii. Jego celem jest pobudzanie krążenia (eliminacja lodowatych stóp i dłoni). Masaż zorientowany jest na rozluźnienie. W masażu tym używamy czterech stempli podgrzanych w oleju z winogron. Stempel uzyskuje się z bawełnianej szmatki, w której kładzie się garść ryżu wymieszaną z wiórkami kokosowymi, przyprawami korzennymi i limonką. Masaż polepsza krążenie, usuwa trucizny z organizmu i odpręża, oraz aktywizuje organizm do odnowy i odbudowy komórkowej, relaksuje mięśnie plus łagodzi ból.

Masaż Ajurwedyjski, który stanowi jeden z fragmentów holistycznego systemu medycyny naturalnej. Natura masażu Ajurwedyjskiego łączy się z ruchem energii w ciele. Jest to łagodne połączenie masażu klasycznego oraz akupresury. Celem jest przywrócenie pełni energii życiowej wędrującej po ciele. Przywrócenie słusznego przepływu energii poprzez stymulację punktów akupresurowych (marmas) stanowi objaw fizycznego, umysłowego i duchowego zdrowia. Przez stosowną równowagę wszystkich energii ciała można przeciwdziałać chorobom i przywracać zdrowie schorowanemu organizmowi.

Masaż aromaterapeutyczny - masaż relaksacyjny, daje ujście stresom dnia powszedniego. Aromatyczne olejki eteryczne oddziałują uspokajająco na umysłowy i emocjonalny stan człowieka.

Hinduski masaż głowy szyi i karku - uśmierza rezultaty stresu, który gromadzi się dokładnie w okolicach naszej głowy, eliminuje uczucie ciężkiej głowy i przemęczenie, poprawia koncentracje, korzystnie wpływa na stan naszych włosów. To niezwykły relaks, który wprowadza harmonie duszy i ciała uspokajając tym samym nasz umysł.

Czekoladowy odlot - to istna uczta dla ciała oraz zmysłów. Czekoladowy masaż wywołuje, ze nasza skóra pięknie pachnie, jest cudownie nawilżona i staje się zdrowa. Czekolada działa upiększajaco bo zawarte w niej flawonoidy neutralizują wolne rodniki, spowalniając bieg starzenia. Zabieg ten dzięki zawartej w czekoladzie teobrominie, która uwalnia w mózgu endorfiny, nazywane „hormonami szczęścia”, daje zastrzyk potrzebnej energii. To świetne antidotum na melancholię. Żelazo, cynk, wapn i kofeina uruchamiają krazenie w skorze, zmniejaszając obrzęki i przyspieszając spalanie tłuszczu.

Shiatsu - to sztuka leczenia dotykiem, której korzenie sięgają antycznych Chin i Japonii. W języku japońskim wyrażenie „shiatsu” oznacza „naciskać kciukami”. We współczesnym shiatsu używa się nie tylko kciuków, ale także dłoni, łokci, kolan, a nawet stóp. Masaż Shiatsu jest masażem, który nie tylko kuruje nasze ciało, ale także polepsza naszą kondycję psychiczną. Stymuluje energię wewnętrzną organizmu powodując oczyszczanie organizmu z niepotrzebnych trucizn i złogów. Relaksuje wszystkie mięśnie dając wrażenie lekkości i witalności, wzmacnia naszą wytrzymałość na choroby. Nadzwyczaj skutecznie nastraja i usprawnia prace wszystkich organów wewnętrznych zapewniając poprawne działanie i sprawność całego organizmu.

Relaksacyjny masaż dla kobiet w ciąży - celem jego jest całkowita relaksacja i wyciszenie, pomaga unormować i zharmonizować stan psychiczny i fizyczny matki oraz jej dziecka. Dziecko w łonie reaguje podobnie jak jego matka, w związku z tym zabieg taki jest wielce wskazany i pozytywny dla kobiet w ciąży.
Masaż gorącymi kamieniami. Łączy on w sobie oddziaływania w podobny sposób termoterapii, drenażu, akupresury, aromaterapii jak i masażu szwedzkiego. Podstawę stanowi znaczne działanie na termoreceptory znajdujące się w skórze pacjenta. W wyniku oddziaływania dochodzi do podwyższenia temperatury okolic dotykanych i wtórnego rozszerzenia naczyń krwionośnych. Reakcja ta oddziałuje tym samym na wzrost pojemności łożyska naczyniowego. Odpowiedni stan ducha, użycie olejków eterycznych oraz należycie dobrana muzyka oddziałuje kojąco na pacjenta, hamując aktywność układu limbicznego zmniejszającego ogólne napięcie nerwowe. Obszerność plus siła bodźca wpływają na wytworzenie okazałej ilości endorfin w organizmie.

Lomi Lomi Nui. To tajemniczy masaż o prastarej tradycji i źródłach. Jego ojczyzną są Hawaje. Kryje się za nim filozofia Huny, wedle której cały świat napełnia energia nazywana przez Hawajczyków "mana", którą można spożytkować do swych potrzeb. W dawnych czasach masaż realizowali Kahuni - starożytni strażnicy wiedzy mistycznej i systemu uzdrawiania. Hawajscy szamani łączyli masaż ze świętym tańcem, który praktykowali wokół kamiennego ołtarza, stąd zatytułowano go masażem świątynnym. LOMI jest hawajskim wyrażeniem określającym masaż. W dosłownym tłumaczeniu symbolizuje ono uciskanie, gniecenie, a także dotyk puszysta łapą nasyconego kota. Powielenie słowa LOMI intensyfikuje jego znaczenie, uwydatnia jego wyjątkowość. LOMI LOMI NUI jest więc masażem, który nadaje jedyne w swoim rodzaju uczucie zadowolenia i błogości. Masaż Hawajski odbywa się na całym ciele fizycznym człowieka, a także na otaczających go ciałach energetycznych.Charakterystyczne dla tej techniki jest dotykanie przedramionami i czynienie tanecznych, pełnych gracji ruchów, przez co cechuje się wyjątkową równowagą i pięknem

"Jest to bardzo nieprzyjemne badanie diagnostyczne. Stanowi główny punkt wyjścia w kierunku badania raka jelita grubego. Rozpoznanie to można postawić jedynie na podstawie kolonoskopii, pobrania wycinków do badania oraz ocenie histopatologicznej pobranych zmian. Badanie to polega na oglądaniu śluzówki jelita grubego bezpośrednio przez endoskop, który wprowadzany jest do ciała poprzez „tylne” ujście układu pokarmowego. Badanie wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym, co minimalizuje ból podczas całej procedury diagnostycznej. Istnieje jednak pewien dyskomfort podczas badania, którego niestety nie da się uniknąć, stosując jedynie znieczulenie miejscowe. Rzadkim przypadkiem jest, gdy badanie wykonywane jest w znieczuleniu ogólnym, czyli przy całkowitym „uśpieniu” pacjenta. O pierwszej kolonoskopii należy pomyśleć po ukończeniu 50tego roku życia. Jest to idealny moment, by wykryć ewentualny nowotwór w stadium, możliwym do wyleczenia bez konieczności operacji, która może znacznie upośledzić życie pacjenta. "

 

W obecnych czasach, gdy nasze plecy i nogi są w coraz większym stopniu  narażone na bóle spowodowane ciężką pracą lub długotrwałym siedzeniu w samochodzie, przed telewizorem, komputerem, tabletem,  czy innym współczesnym pochłaniaczem czasu, wówczas nasze stawy są przeciążane i prowadzi to do  chorób zwyrodnieniowych czyli Artroz. Choroby te mogą występować w każdym wieku i dotyczą ok 15% populacji oraz 70% osób powyżej 65 roku życia. U osób starszych może doprowadzić  w większym lub mniejszym stopniu do niepełnosprawności.

Obecnie zwyrodnienie stawów dotyczy połowy ludzi po 50. roku życia jednak stale przybywa coraz młodszych pacjentów. Choroby zwyrodnieniowe stawów są następstwem zaburzenia równowagi pomiędzy procesami regeneracji, a degeneracji chrząstki stawowej. Zmiany te są efektem procesu toczącego się na przestrzeni lat  poprzez działanie stałego czynnika uszkadzającego chrząstkę stawową. Choroby te cechuje powolne narastanie objawów takich jak zgrzyty, trzaski, a po pewnym czasie  ostre  bóle, deformacje stawów i ograniczenie ich funkcji.  

Ja, jako nauczycielka będąca już na emeryturze przez wiele lat  prowadziłam bardzo aktywny zawodowo tryb życia, co za tym idzie wiele godzin spędzałam w pozycji siedzącej lub stojącej. Przez te czterdzieści lat nauczania nabawiłam się bóli stawów kręgosłupa oraz kolan. Lekarze przepisywali mi wiele reklamowanych maści, żeli i leków przeciwbólowych, które działały krótkotrwale, na czas stosowania. Jednak całkowicie bólu nie likwidowały. Wówczas  znajoma  poleciła mi nowy krem do smarowania jakim jest Osteoren.

Czym jest Osteroen?

Osteroen  jest to krem Nowej Generacji przynoszący szybką ulgę w bólach mięśni, stawów, ścięgien i więzadeł. Jest on  bardzo łatwy w użyciu. Utworzony został na bazie i wyłącznie naturalnych składników.  Dzięki zastosowaniu w nim kolagenu (jest to główny składnik ścięgien, występuje również w chrząstkach stawowych) działa on bezpośrednio na ból, a  jego działanie można poczuć już po pierwszym zastosowaniu. Można go stosować w każdym wieku dwa razy dziennie. Ponadto  Osteroen  jako krem dobrze i szybko się wchłania, a co za tym idzie nie brudzi ubrań.

Składniki kremu Osteoren

Glukozamina: jest to związek chemiczny nazywany aminocukrem,  naturalnie występujący w naszym organizmie. W preparacie występuje w postaci siarczanu glukozaminy. Glukozamina najczęściej jest bardzo dobrze tolerowana przez organizm. Związek ten bierze udział w łączeniu  proteoglikanów,  czyli substancji budujących chrząstkę stawową , w związku z tym  może  wzmocnić,  a nawet odnowić  zmienione chorobowo stawy.

Kolagen: jest białkiem, które wchodzi w skład tkanki łącznej. Jest on bardzo odporny na rozciąganie, oraz  jest  głównym składnikiem ścięgien. Kolagen  ma za zadanie dbać o elastyczność skóry. Chrząstka  stawowa  zbudowana jest z komórek  chrzęstnych, które  otoczone są macierzą międzykomórkową.  Jest kilka rodzajów kolagenu, ale najważniejszym białkiem chrząstki stawowej jest  kolagen typu II.Kolagen typu II składa się z dużej sieci łańcuchów, które ułożone są równolegle do powierzchni. Taka budowa powoduje, iż kolagen jest bardzo odporny na rozciąganie.

Guma arabska:  jest  swego rodzaju  prebiotykiem, który ma bardzo pożyteczny wpływ na zdrowie, ponieważ pobudza do pracy i mnożenia się   zbawiennych bakterii mikroflory jelitowej, co powoduje zwiększenie odporności, oraz wzmocnienie kości. Wiele badań naukowych potwierdza, że zastosowanie  gumy arabskiej poprawia ogólny stan zdrowia, gdyż ułatwia proces wchłaniania niezbędnych witamin i minerałów.

Ekstrakt z liści i nasion winogron: winogrona są owocami wykorzystywanymi od czasów Starożytnych. W tamtych czasach były stosowane  jako środek na przypadłości układu pokarmowego, skaleczenia czy rany. Współczesna medycyna niekonwencjonalna także doceniła drogocenne właściwości winogron. Nie jest to nic nowego, gdyż  winogrona są źródłem wielu witamin i składników mineralnych. W swoim składzie zawierają witaminy C i A, witaminy z grupy B, potas, fosfor oraz wapń, magnez, cynk, miedź, żelazo. Te pierwiastki mają bardzo dobry wpływ na elastyczność, oraz jędrność skóry. Warto zaznaczyć, iż elementy  te, w połączeniu z witaminą C, mają działanie lecznicze  łagodząc  stany zapalne i podrażnienie naskórka.

Jak działa krem „Osteoren“

Osteoren zawiera znaczący składnik, którym jest kolagen.Ten rodzaj białka  tworzy i odbudowuje tkankę łączną, która ma predyspozycje do uszkodzeń. Ponadto  Osteroen powoduje ,iż wapń  nie jest wypłukiwany z organizmu, a wręcz przeciwnie wzmacnia  układ stawowo-wiązadłowy kręgosłupa, łękotki, a także kości.

Osteoren działa w 3 etapach:

  1. Pozbywa się  bólu
  2. Wzmacnia układ stawowo - więzadłowy
  3. Działa szybko i skutecznie

Przeciwwskazania:

1.Ciąża

2. Okres karmienia piersią

3. Alergia na którąś substancję  czynną

Jak stosować Osteoren?

Aby osiągnąć najlepsze rezultaty zaleca się zastosowanie niewielkiej ilości preparatu Osteoren na czystą, suchą skórę i wykonanie delikatnego masażu do czasu całkowitego wchłonięcia kremu. Osteoren należy aplikować od 2 do 3 razy dziennie i do godziny po jego zastosowaniu nie należy brać kąpieli. Krem Osteoren jest przeznaczony dla osób w każdym wieku. W związku z tym zarówno osoby młode, jak i seniorzy mogą pozbyć się bólu i usprawnić pracę całego organizmu.

Obecnie auto jest niezbędnym produktem w naszym życiu. Kiedyś to był objaw luksusu, lecz czasy się zmieniły i aktualnie posiadanie własnego samochodu jest czymś naturalnym. Wynalezienie pierwszego pojazdu mechanicznego napędzanego za pomocą pary, przez Nicolasa-Josepha Cugnot popchnęło cały świat do przodu. Nastała nowa era! Wraz z wynalezieniem tego pojazdu nastąpił prawdziwy bum technologiczny i rozwojowy. Zastanawiano się tylko, w jaki sposób ulepszyć ten pojazd. Wymyślono silnik spalinowy, powstawały coraz lepsze prototypy, a następnie w roku 1908 wdrążono pierwsze auto wyprodukowane seryjnie. Co za tym idzie, auta musiały się po czymś poruszać, więc zaczęły powstawać drogi, stacje paliwowe, rósł przemysł motoryzacyjny. Ludzkość przesiadła się z żywych koni na konie mechaniczne. Jednak chęć swobodnego przemieszczania się i możliwości, jakie dały samochody ludziom, są nieocenione. Dziś auto jest najpopularniejszym środkiem transportu na całym świecie. W Polsce statystycznie przypada jeden samochód na rodzinę. Jednak coraz częściej w jednym domu znajduje się kilka samochodów.  Przemieszczamy się wszędzie i o każdej porze. Dzięki posiadaniu samochodu, mamy lepsze możliwości do szukania lepszej pracy oraz możemy podróżować turystycznie. Własność, jaką jest auto to nie tylko przyjemności, ale również wydatek, tzw. koszty utrzymania. 

W Polsce utrzymanie auta można podzielić na dwa rodzaje:

1.    Koszty stałe: przegląd samochodu, ubezpieczenie, wymiana filtrów i olejów.
2.    Koszty zmienne: koszty związane z nieoczekiwanymi i losowymi awariami naszego samochodu.
Pierwszy rodzaj kosztów jesteśmy w stanie zaplanować, rozłożyć finansowo. Natomiast drugi rodzaj wydatków ponosimy w najmniej oczekiwanym momencie. Najczęściej w czasie, kiedy mamy problemy finansowe. Wniosek nasuwa się tylko jeden: o posiadany samochód należy dbać zawsze, a zwłaszcza o jego serce, jakim jest silnik. Jest to najdroższa część znajdująca się w aucie. W związku z tym koszty naprawy silnika są ogromne. Aby nie dopuścić do tego typu sytuacji, opracowano idealne urządzenie o nazwie MagnuFuel. Jest to najnowsza technologia polegająca na zastosowaniu magnezu.

W jaki sposób działa MagnuFuel?

Działanie polega na zmianie właściwości mieszanki paliwowej, a dokładniej jej zmineralizowanie. Cząsteczki najczęściej ułożone są w sposób chaotyczny, dlatego łańcuchy ograniczają dostęp tlenu, potrzebnego do ich spalenia. Bardzo ważne jest, aby rozbić te łańcuchy, dzięki czemu silnik lepiej pracuje i dochodzi do lepszego spalenia paliwa. W tej sytuacji pomoże magnetyzer MagnuFuel, który generuje pole magnetyczne. To urządzenie w odpowiedni sposób ukierunkowuje pole magnetyczne, dzięki czemu dochodzi do rozbicia łańcuchów cząsteczek paliwa oraz nadania im dodatniego ładunku. Dzięki takiemu działaniu tlen, który występuje w paliwie, może uzyskać większą ilość wiązań. W tej sytuacji dochodzi do spalania większej ilości cząsteczek paliwa, a co za tym idzie, następuje mniejsze zużycie benzyny oraz emisji zanieczyszczeń.

W jaki sposób należy montować urządzenie MagnuFuel?

Nie potrzeba być mechanikiem, aby zamontować magnetyzer. Wystarczy postępować według załączonej instrukcji obsługi.
1.    Należy otworzyć maskę, znaleźć odpowiedni przewód paliwowy i odpowiednie miejsce.
2.    Urządzenie należy przymocować do przewodu paliwowego.
3.    Przewód powinien być zamontowany pomiędzy dwoma częściami urządzenia.
4.    Aby uzyskać jeszcze większą stabilność, należy zamontować załączoną obręcz plastikową.

Jakie korzyści zapewnia magnetyzer MagnuFuel?

Montaż magnetyzera może zmniejszyć zużycie paliwa o jakieś 10-20%. W celu uzyskania takiego efektu należy zachować dotychczasowy styl jazdy. Jednak, aby urządzenie działało, bardzo ważny jest prawidłowy montaż. Magnetyzer należy założyć w okolicy gaźnika lub wytrysku na przewodzie paliwa. Przy instalacji gazowej urządzenie należy zamontować między reduktorem a przewodem paliwowym. W tej sytuacji silnik spala przekształconą przy pomocy magnetyzera mieszankę. Dodatkowym atutem jest bezproblemowe uruchamianie silnika zimą, samochód dostaje więcej energii podczas wyprzedzania oraz występuje mniej osadów i spalin. 

lnością. Magnetyzer może być wykorzystywany nie tylko do samochodu osobowego, ale również innych urządzeń typu:
•    Samochody ciężarowe
•    Busy oraz Vany
•    Wszystkie pojazdy wodne typu motorówka
•    Motocykle
•    Maszyny rolnicze

Chcesz, aby twój samochód służył Ci na wiele długich lat?

Jeżeli odpowiedź brzmi TAK, to zainwestuj w najnowszy produkt MagnuFuel. Wystarczy kliknąć ikonę KUP TERAZ, magnetyzer będzie Twój. Co wobec tego mówią inni na temat tego produktu.

Maksymilian
Mój samochód ostatnio zaczął odmawiać mi posłuszeństwa. Mechanik ocenił, że trzeba wymienić silnik. Koszt takiej wymiany przekraczał moje możliwości finansowe. W tej sytuacji zacząłem szukać innego sposobu i znalazłem MagnuFuel. Nie jest on zbyt drogi, dlatego postanowiłem spróbować. Nie żałuję, gdyż sprawił on cuda. Co prawda mój samochód nie stanie się z dnia na dzień młodszy, ale obyło się bez wymiany silnika.

Kamil
Dużo podróżuję, dlatego zastanawiałem się, co tu zrobić, aby samochód mniej palił. Wtedy wpadłem na trop urządzenia o nazwie MagnuFuel. Zainwestowałem i to były dobrze zainwestowane pieniądze, gdyż szybko się zwróciły. Polecam!

Co na porost włosów? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Każdy z nas chciałby znaleźć taki złoty środek, który spowoduje, iż w ciągu kilku dni pozyskamy piękne i długie włosy. Włosy są jednym z atrybutów piękna. Pielęgnacja piękna jest więc bardzo ważna przy dbaniu o urodę. Najważniejszym  składnikiem włosa jest keratyna, jest ona wytwarzana w naskórku. Ma za zadanie chronić  naskórek przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Włos rośnie średnio 8 mm do 1 cm na miesiąc. Aby przyspieszyć  tempo porostu możemy za pomocą  wcierek i odżywek przeznaczonych do skóry głowy. Preparat Ful Fix posiada właściwości 2 w 1 czyli jest zarówno wcierką jak i odżywką - jest to tzw. serum. Niepowtarzalnością  tego produktu jest to, iż w 100% jest naturalny. Jego skład został dokładnie zanalizowany i utworzony w najlepszy możliwy sposób. FulFix został sporządzony bez sztucznych zapachów, ani  barwników, formaliny lub innych szkodliwych związków. fulfix włosy

Skład preparatu FulFix

Gotu kola:

jest to roślina lecznicza, która ma bardzo długą  tradycję i wiele zastosowań. Można ją znaleźć w wielu tropikalnych i subtropikalnych regionach świata takich jak Madagaskar. Gotu kola czyli inna nazwa Wąkrota azjatycka ma bardzo  długą tradycję zarówno w wielu kulturach, a historie związane z jej  właściwościami leczniczymi zwłaszcza chorób skórnych na początku przeszły przez  Azję, aby dotrzeć do Europy. Gotu kola ma wiele różnych zastosowań. Można ją używać zarówno miejscowo w postaci okładów jak i  wewnętrznie za pomocą naparów. W jej składzie jest wiele substancji chemicznych, które nalezą do grupy substancji: pentacyklicznych saponin triterpenowych. Triterpnetyny mają za zadanie  pobudzać, aby w kościach, stawach i tkankach łącznych tworzył się  kolagen. Te substancje powodują lepszy stan naczyń krwionośnych, a także wyrównują pracę przekaźników nerwowych, które są odpowiedzialne za przekazywanie informacji w mózgu. Ponadto roślina  Gotu kola posiada w swoim składzie witaminy A, C, E ,K, a także magnez. W związku z tym, iż roślina ta posiada niezwykłe właściwości, które  powodują przyspieszenie syntezy kolagenu, Gotu Kola powoduje usunięcie stanu zapalnego mieszków włosowych, który jest przyczyną łysienia.

He Shou Wu:

inna nazwa „Rdest wielokwiatowy” -  jest to bardzo ważne zioło w medycynie chińskiej. Jego główną zaletą jest poprawa wyglądu włosów. Działa przeciwzapalnie, oczyszczająco, a także pobudza układ hormonalny. Posiada również zastosowanie jako środek łagodzący. Wywiera wpływ na wzmocnienie zarówno układu kostnego jak i mięśniowego. W  1991 roku przeprowadzono badania, które dowiodły, iż  stosowanie preparatów posiadających w swoim składzie korzeń Rdestu wielokwiatowego ma duże znaczenie w walce z łysieniem. W większości przypadków powoduje nawet całkowity odrost włosów.

Saw Palmetto:

Przemiana testosteronu do DTH (hormon - dwuhydrotestosteron ) ma bardzo duży wpływ na niszczenie mieszków włosowych sprawiając, że mężczyźni łysieją. Prowadzono zatem wiele badań, które pokazały, że palma sabałowa powoduje redukcję poziomu  DHT. Palma Sabałowa jest stosowana tylko jako dodatek, czyli iwyłąćżnie jako środek profilaktyczny przeciw wypadaniu włosów.

Żeńszeń Syberyjski:

Jako  lek używane są tylko podziemne wysuszone części tej rośliny. Najczęściej zbierane są jesienią i pochodzą  z dzikich terenów roślinnych w Rosji. Żeń-szeń syberyjski można spotkać w Japonii, Korei a także na prowincjach  w północnej części  Chin. W 1962 roku w Związku Radzieckim przeprowadzono szereg badań i wobec tego uznano ekstrakt z korzenia żeń-szenia , jako lek. Była to nowość, gdyż w medycynie rosyjskiej nie było dotychczas zbyt dużo informacji  na temat tej rośliny.. Korzeń żeń-szenia zawiera wiele substancji, należą do nich: glikozydy, witaminy z grupy  (B1, B2, C),oraz  aminokwasy. Ekstrakt ma swoje zastosowanie w kosmetykach do pielęgnacji skóry i włosów ze względu na szereg właściwości: 1.anty-aging: działa regenerująco i odmładzająco - pobudza odnowę skóry, przywraca skórze równowagę, poprawia ukrwienie skóry 2.adaptogenne: wzmacnia odporność organizmu 3. antyoksydacyjne – chroni  przed wpływem wolnych rodników tlenowych 4. wzmacnianie włosów - poprawia ukrwienie skóry i wzmacnia macierz włosa.

Pokrzywa zwyczajna:

nazwa łacińska Urtica dioica, jest ona raczej  nadzwyczajna. Ta często niedoceniana, ale znana wszystkim roślina, występuje w całej Polsce i kojarzona jest najczęściej z bąblami i odczynem skóry. Posiada ona coraz bardziej zwracające uwagę działanie zdrowotne i kosmetyczne. Stosowana regularnie zmniejsza wypadanie włosów. Dzięki pokrzywie włosy są bardziej  wzmocnione, zregenerowane, oraz ładnie błyszczą. Zioło to powoduje, iż włosy się mniej przetłuszczają, jest także pomocna w walce z łupieżem i łojotokiem. Keratyna (Hydrolysed protein) W skład budowy naszych włosów wchodzi białko zwane keratyną. Jest to bardzo   popularne białko znajdujące się  również w naszych paznokciach, zębach oraz w skórze. Keratyna wpływa na  wygląd i  formę naszych włosów oraz ich odporność na oddziaływanie czynników zewnętrznych. Substancja ta  sprawia, że włosy są gładsze, miękkie, bardziej  błyszczące i znacznie mniej podatne na rozdwajanie się. kobieta piękne włosy

Jak używać FulFix?

FulFix jest w formie  płynnego serum na porost włosów. Nakłada się je na cebulki włosów za pomocą delikatnego masażu. Zalecana dawka  FulFix  to 5 do 10 pryśnięć w ciągu  jednego nałożenia. Serum nakładamy  na umyte, ale  wilgotne jeszcze włosy dwa razy w tygodniu, nie spłukujemy po nałożeniu.

Jak FulFix działa na włosy i skórę?

  1. Zatrzymuje wypadanie włosów
  2. Działa stymulująco na porost włosów
  3. Regeneruje i naprawia uszkodzone włosy
  4. Zapobiega i hamuje procesy siwienia

Dziś chcę opowiedzieć o metodzie Collamask, którą sam wypróbowałem na twarzy. Po raz pierwszy piszę komentarz na temat danego produktu i dlatego chciałem podzielić się swoim doświadczeniem w stosowaniu metody kosmetycznej, która zajmowała pierwsze miejsce w mojej osobistej ocenie, zazwyczaj leniwie piszę coś w internecie, co najwyżej mogę podzielić się swoją opinią z przyjaciółmi.

Przypadkowo natknąłem się na tę maskę, interesowały mnie zdjęcia i komentarze różnych kupujących, a kiedy rozmawiałem z jednym z moich przyjaciół, okazało się, że wypróbowała tę metodę i była bardzo zadowolona.

Zacząłem szukać metody na twarz Collamask w aptekach i we wspólnych sklepach, ale nie mogłem jej znaleźć, bo okazało się, że zamawiać ją można tylko przez internet na oficjalnej stronie producenta. Krótko mówiąc, kupiłem go i byłem bardzo zadowolony.

Natychmiast po pierwszym użyciu poczułem jego efekt, twarz natychmiast odświeżyła mi, kolor twarzy wszędzie jest taki sam, byłem bardzo zadowolony, mimo że miałem 42 lata. Próbowałem wielu metod przez całe życie i niełatwo jest być zaskoczonym nowościami w nowoczesnym przemyśle kosmetologicznym.

Przygotowanie przyszedł do mnie w bardzo ładne pudełko, rurka jest zbyt mała do jego użycia.

Zgodnie z instrukcjami, metoda musi być zastosowana na czystą twarz, dwa razy w tygodniu będzie więcej niż wystarczająca, ale jest jakiś stan, musi być zastosowana w grubej warstwie, lub jej efekt nie będzie tak widoczny, jak chcesz. W jednej sesji, spędzić ilość kremu na twarz masz w dwóch trzecich łyżeczki, okazuje się, że rurka tej metody wystarczy na 4-5 tygodni, co na jej cenę wcale nie jest drogie.

Po nałożeniu Collamasku na twarz należy trzymać go przez ok. 20-30 minut, następnie dokładnie umyć twarz, a następnie codziennie nakładać krem nawilżający w ich domach.

Krótko mówiąc, jak zawsze, nie jest to innowacja w jego zastosowaniu.

Ta sama maska ma szarą konsystencję, która miło jest mieć na skórze twarzy. Nie odczuwałem dyskomfortu na twarzy, wręcz przeciwnie, odświeżyło to moją skórę.

Przez czas, kiedy zastosowałeś preparat na twarz, możesz spokojnie wykonywać swoje codzienne zadania, ale lubię się zrelaksować i położyć, więc mogę być pewien, że będę miał dobre wyniki, w kilku słowach wysyłam energię, aby pomóc metodę dla twarzy.

Moim zdaniem, naturalny składnik Collamasku jest dobry. Mam bardzo uszkodzoną skórę na twarzy, ponieważ wiele metod kosmetycznych wywołuje poważne alergie, maseczka jest korzystna dla wszystkich rodzajów skóry, pomaga ludziom w każdym wieku, przywracając strukturę naskórka poprzez odżywianie wszystkich jego warstw.

Kollamask składa się wyłącznie z naturalnych i aktywnych składników, które sprawiają, że całkowicie różni się od innych masek, żeli i tak dalej. Aminokwasy są zawarte w jego składzie, który pomaga odżywić skórę, a także nadając jej zdrowy kolor, kolagen, który może regenerować komórki i skutecznie zmniejsza zmarszczki. Ponadto w skład kompozycji wchodzą również naturalne oleje i oleje z ekstraktów roślinnych i niebieskiej gliny.

Producent obiecuje, że jest to całkowicie nieszkodliwa metoda i nie powoduje zaczerwienienia ani uszkodzenia skóry. O tym przekonałem się sam, jeszcze raz dziękuję za tę metodę! Zgodnie z uwagami, wiele osób twierdzi, że nie ma żadnych skutków ubocznych.

Chociaż w kompozycji jest niebieska glina, na mojej twarzy pozostały jakieś małe zaskórniki, to znaczy, że na zaskórniki ta maska nie uratuje ciebie, ale moim zdaniem nie ma fantastycznej metody kosmetycznej, która by uratowała wszystko, nawet jeśli pozostało mi jeszcze kilka zaskórników, ale przy wszystkim innym, metoda ta jest w 100% broniona.

Chcę natychmiast poinformować Państwa, że najlepiej zamówić ten produkt na oficjalnej stronie internetowej producenta. Apteki i sklepy nie sprzedają go. A w Amazonce istnieje duże prawdopodobieństwo napotkania fałszywych produktów, ci, którzy z niej korzystali, zazwyczaj narzekają na oszustwa, istnieje wiele negatywnych komentarzy, kupiłem oryginalny produkt w linku poniżej.

link na oficjalnym sprawdzonym miejscu

Przygotowanie zamówienia zajmuje bardzo niewiele czasu, w ciągu kilku minut, po czym po prostu czeka na to, aby przygotowania dotarły bezpośrednio do drzwi domu.

Komunikacja z agentów jest bardzo dobra, miałem doświadczenie w innych miejscach, że agenci traktowali mnie gwałtownie i bardzo lekkomyślnie, ale tutaj żaden z nich, nie wyjaśnili mi szybko kroki, które należy podjąć, w prosty sposób, że nie muszę pytać ponownie

Od ponad 3 miesięcy stosuję metodę Collamask twarzy. Efekty są niesamowite! I to nie tylko moja opinia.